Logo
Tanıtım yazısı Nedir ?
Tanıtım yazısı, başka bir websitede sitenizin linkinin yer aldığı reklam içeriklerine denir. Advertorial (reklam Yazısı ) metin olarak da geçen tanıtım yazıları, Farklı sitelerden kendi sitenize link çıkışı almak için yapılan bir yöntemdir. Bu yöntem doğal link almanızı sağladığı için yükselmenize yardımcı olur marka bilinirliğinizi artırır. Kısacası internette sizden daha fazla bahsedilmesini sağlar.
Tanıtım yazılarında site sahipleri ile Linkler kalıcı olarak anlaşılır. Newstanıtım olarak garanti süremiz 6 Aydır. 6 Ay içerisinde herhangi bir sorunda koşulsuz iade gerçekleşir.6 Ay sonrasında silinen linkler veya yazılar hakkında hiç bir sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Seo Başlığı Nasıl Olmalı?

 

 

 SEO Başlığı Nedir?

 

 Arama sonuçlarında size ait olan sitenin daha üst sırada yer almasını sağlamak, sitenizin

 görünürlüğünü artırmak ve 3-5 kelimeden oluşan bir SEO uyumlu başlık yaratma; sitenizden seçeceğiniz en uygun metin için geçerli olan bir yöntemdir. Bu yöntem il birlikte amaç hem metne uygun bir başlık bulmak, hem de arama motorunda yakalayabileceğiniz anahtar sözcüklerin birden fazla olmasıyla daha çok insana ulaşmaktır.

 

 Metnin içeriğini oluştururken SPAM kullanılmasından kaçınmanız gereken bu yöntemde ilk olarak başlık, daha sonra metnin açıklaması ve en uygun olanının kullanıldığı etiketlerle, konu net bir şekilde anlaşılmalıdır. Bir içeriğin özetinin metnin açıklamasında kullanılması ve başlığın title bölümünde en açık şekilde yaratılması amaçlanmaktadır. Okuyucuların en önem verdiği yer ise, SEO description bölümünde bulunan yazılarınızın özgün olması ve SEO title alanında bulunan yazının dikkat çekici olmasıdır.

 

 İçerikle Alakalı SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur?

 

 Amaçladığınız konu ile alakalı yazdığınız içeriğin daima özgün, bilgilendirici ve ziyaretçiye konuyla alakalı bilgilerin doğru olduğuna dair güveni sağlayacak bir etken olan SEO başlığı; arama sonuçlarında tık almak için sebep oluşturan ve sitenizde içeriklerin okunduktan sonra kaliteli metinlerin bulunduğuna kanaat getirilmesini sağlayacak bir etkendir.

 Metinlerin diğer içeriklerden farklı olduğunun sadece arama motorunun değil de, ziyaretçilerin de fark etmesi durumda sitenizin öne çıkmasını sağlayacaktır. Mesela bir insanın sizin yarattığınız içeriklerin faydalı olduğuna dair sosyal mecralarda paylaşım yapması ve daha çok kişi tarafından fark edilmeniz, kalitenizi katlayacaktır.

 

 SEO Başlığı Nasıl Oluşturulmalı?

 

 SEO başlığı oluşturmak düşünüldüğü gibi zor bir işlem değildir. Başlık oluştururken amacınız, yazdığınız metinin içeriğini en etkili şekilde anlatacak kelimeleri bulmak olmalıdır. Makalenizde odaklandığınız kelime her neyse başlıkta da bu kelimeye öncelik vermelisiniz. Çok fazla alakasız kelimenin yan yana gelerek oluşturduğu karmaşık başlıklar profesyonel bir görünümde olmayacaktır. Bu yüzden içerik hakkında bilgi verecek tek cümlelik bir başlıkla nokta atışı yapmalısınız. Başlık oluşturmak için düşünmeniz gereken tek şey makalenin konusu hakkında net bir bilgi vermek olmalıdır. Bir örnek vererek konunun pekiştirilmesini sağlayalım.

 

 Diyet fıstık ezmesi üreten bir şirketin fıstık ezmelerini anlattığı bir içeriğin başlığı şu şekilde olabilir:

 

 0 Şekersiz Fıstık Ezmesi – Şirket Adı

 

 SEO Başlığının Uzunluğu Nasıl Olmalı?

 

 İnternette bir bilgi arattığınızda bazı sonuçlardaki başlıkların tam görülmediğini, başlığın bir kısmından sonrası noktalar halinde olduğunu fark edebilirsiniz. Bazı sayfaların başlıkları ise tam bir şekilde görülür. Bu durumun nedeni Google metin başlıkları için ayırdığı alana bir sınır koymuş olmasıdır. Bu alanın büyüklüğü 500 px değeri kadardır. Bu değer en fazla 70 kelimeden oluşan bir başlık kullanabileceğinizi ifade eder. SEO danışmaları, bu sebepten 70 kelimelik başlıklar oluşturmanın doğru olacağını söylese de zorunlu olunmadığı sürece 65 kelimelik bir başlık daha ideal olacaktır.

 

Kayıt olduktan sonra sepete eklediiğiniz siteleri aşamalı adımları takip ederek makalenizi ekleyip siparişinizi tamamlayınız daha sonra , "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.
Sitenize ait herhangi bir içeriğe backlink çıkışı verilmesiyle oluşur. Tanıtım yazınızın özgün oluşu Google açısından önemlidir. Bu sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlar. Firma hizmetlerinizin ya da ürünlerinizin daha etkili bir şekilde anlatımı için tanıtım yazısı oldukça önelidir. Bir tanıtım yazısında olması gereken özellikler vardır. Firmanızın temsilinde oldukça yardımcı olacak anlatım, hizmetlerinize ve ürünlerinize yönelik katkı sağlar.
Bir tanıtım yazısında olması gereken anlatım dili, ifade biçimi ve anlatılması gereken konunun anlaşılabilir olması, en önemlisi ise özgün bir içeriğe sahip olması genel özellikler arasındadır. Bir tanıtım yazısı; anlaşılabilir, özetlenmiş, okuyucuyu yormayan, detayları hakkında bilgi veren, özgün, akıcı ve açıklamaya uygun anahtar kelimeye sahip olmalıdır.
Tanıtım yazısının genel amacı; kullanılacak anahtar kelimeler, anlatım ve açıklama ile bir bütün oluşturmalıdır. Web sitesine link katkısı adına oldukça önemli olan tanıtım yazısı sayesinde siteniz üst sıralarda yer alabilir. Bunun için fark edilir düzeyde doğal ve özgün bir içeriğe sahip olmanız gerekir. Temel amacınızın sadece link çıkışı olması sonrasında sitenizin kaybetmesine yol açar. Tanıtım yazısı kullanıcılar tarafından okunur ve içeriğinde alakasız açıklamalar ve oldukça fazla gereksiz anahtar kelimelerle dolu yazı gördüğünde hemen sitenizi terk edecektir. Bu durum sizin ziyaretçi sayınıza, görüntülenme ve sayfada geçen süreye yansır.
Makaleyi biz yazıyorsak 7 gün içinde. Makaleniz Hazır ise 1--2 içinde yayınala alınmış olur

Sorularınıza cevap bulamadınız mı?

Destek sistemi üzerinden bize bir talep gönderin, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Destek Talebi
Whatsapp
908503052241
Skype
vadi.sagdic
E-posta
vsagdic@gmail.com
Telefon
908503052241